O czym pamiętać, urządzając przedpokój

Kategoria: Blog

pokój gościnny

8.15 rano – znowu spóźniłaś się do pracy! Okazało się, że pada więc musiałaś wrócić się po parasol i płaszcz, przeszukując w tym celu całą szafę, w dodatku nigdzie nie mogłaś znaleźć kluczy, a po przyjściu do firmy okazało się, że masz plamę na spódnicy… Jak pokonać sprawnie te wszystkie przeszkody? Rozwiązanie jest proste – stwórz w swoim mieszkaniu funkcjonalny przedpokój!

Wizytówka i sprawne wyjście z domu

Przedpokój bardzo często jest traktowany po macoszemu podczas urządzania domu, bo przecież przez niego „tylko przechodzimy” i znacznie więcej czasu spędzamy w kuchni czy w salonie. Jednak to pomieszczenie również pełni ważną rolę podczas codziennego rytmu dnia i trzeba urządzić je pomysłowo i funkcjonalnie. Przede wszystkim to właśnie tu robimy ostatnie kroki, wychodząc z domu do pracy – pospiesznie zakładamy obuwie i okrycia wierzchnie. Dlatego koniecznie zaopatrzcie się w sporą (w miarę możliwości) szafę, w której znajdą się płaszcze i kurtki oraz w wieszaki ścienne, skąd np. w ostatniej chwili weźmiecie żakiet, gdy okaże się, że jest chłodno. Oczywiście potrzebne są także szafki i pułki na buty oraz szuflady, gdzie przechowywać można klucze, parasole czy rękawiczki. Niezbędne jest także lustro, dzięki któremu unikniemy krzywego zapięcia guzików czy wpadki w postaci rozmazanego tuszu.

Pamiętajmy również, że to właśnie ta część jako pierwsza „wita” naszych gości i jest to niejako wizytówka naszego domu – często tam podejmujemy np. listonosza czy kuriera. Należy zadbać, by była integralną częścią mieszkania, w której nie zabraknie wyczucia dobrego smaku i harmonii. Meble do przedpokoju firmy Comfort to połączenie ciekawego designu i funkcjonalności, co będzie idealnym dopełnieniem całego wnętrza i świetnym sposobem na utrzymanie porządku. Zadbaj również o miłe szczegóły – wazon z kwiatami lub ciekawy obrazek, które będą miłym przywitaniem domowników i gości.