Urządzanie pokoju dziecka – przyjemność i wyzwanie

Kategoria: Blog

pokój dzieciecy

Pokój dziecka musi być pomieszczeniem przemyślanym, kolorowym, wygodnym i cieszącym oko. Dobrze zorganizowana przestrzeń jest niezmiernie ważnym elementem dla rozwoju i dobrego samopoczucia naszych pociech. Urządzanie ich pokoików to nie tylko radość z wyboru kolorowych szafek, słodkich łóżek i akcesoriów, lecz także duża odpowiedzialność i wyzwanie.

Kolorowo i praktycznie

Podczas urządzania pokoju dziecięcego przede wszystkim trzeba skupić się na potrzebach i marzeniach malucha. Pozwólmy mu zadecydować o kolorze ścian, modelu łóżka i mebli. To właśnie on ma się tam dobrze czuć, mieć swój azyl, a nie uciekać do sypialni rodziców. Oczywiście wybujała fantazja i marzenia najmłodszych często nie są dobrym doradcą i tu leży rola rodziców. Trzeba przedyskutować z pociechami ich pomysły i nakierować, kiedy nie będą się nadawały do realizacji. To trudna sztuka, ale z pewnością uda się wypracować kompromisy, które pozwolą na urządzenie miejsca zadowalającego dziecko i rodziców.

Pozwól dziecku wybrać kolor i model mebli, a sobie pozostaw dobór niezbędnych elementów umeblowania i ich rozmieszczenie. Dostępne w salonach Comfort meble systemowe dla młodzieży zawierają zazwyczaj wszelkie niezbędne sprzęty, ponieważ doskonale znamy potrzeby najmłodszych. Wielkość łóżka dopasowana musi być do wieku dziecka, tak by dobrze się w nim czuło i chciało samodzielnie spać. W pokoju powinno znaleźć się biurko, stanowiące pracownię malucha, idealną do rozwoju swoich umiejętności i odrabiania zadań domowych. Niezbędna będzie praktyczna szafa, w której pod ręką będzie miał swoje ubrania oraz komoda na bieliznę i różne akcesoria. Muszą się tam znaleźć liczne pułki, szuflady i zakamarki, w których pociecha samodzielnie, według własnych pomysłów poustawia zabawki, a także miejsce na książki – odpowiednio wysoko, by nie niszczyły się w pudle z lalkami. Należy zapewnić dziecku przestrzeń do zabawy i tańca, odpowiednie oświetlenie do czytania i pisania, a także niezastąpioną lampkę nocną, by w nocy czuło się bezpiecznie.