Rozsiądź się wygodnie

Kategoria: Blog

fotel

Fotel kojarzy nam się z dziadkiem palącym fajkę lub tatą czytającym wieczorem gazetę. Oznacza wygodę, odpoczynek, niewielki azyl, w którym można się odprężyć po całym dniu pracy. Eleganckie obicie mebla dopełni wystrój wnętrza, a ustawienie przed kominkiem stworzy w domu obrazek niczym z bajki. Nie może go zabraknąć w Twoim mieszkaniu!

Wypocznij przy dobrej książce

Chyba nie ma osoby, która nie chciałaby codziennie po pracy wyciągnąć się w swoim ulubionym fotelu, czytając dobrą książkę. Dzisiaj jest to już mebel trochę zapomniany, wygryziony przez spore narożniki nie pozostawiające dla niego miejsca. Jednakże warto wygospodarować odrobinę przestrzeni i postawić go w wolnym kącie, by cieszyć się chwilami relaksu i wspaniałym dopełnieniem wnętrza.

Wybierz dopasowany fotel

W salonach mebli Comfort znajdziesz wiele modeli foteli, spośród których z pewnością wybierzesz mebel dopasowany do Ciebie. Musi być przede wszystkim wygodny – odpowiednio wyprofilowany, nie za wysoki i nie za niski, z dobrze umiejscowionymi podłokietnikami i komfortową głębokością. Decyzja o zakupie powinna zostać poprzedzona wielokrotnymi „przymiarkami” do fotela – przeglądając ekspozycję salonu, usiądź wygodnie w każdym meblu i wybierz model dopasowany do Twoich preferencji. Masz się w nim przede wszystkim dobrze czuć i wypoczywać, dlatego nie wybieraj pochopnie. Poprzednikiem fotela jest tron, więc i Ty poczuj się w swoim meblu jak król!

Fotel to także element wystroju wnętrza. Jego kształt, materiał i kolor, z którego wykonana jest tapicerka powinny konweniować z kolorami pomieszczenia i stylem mebli. Nie musi on stanowić kompletu z kanapą czy narożnikiem – dobranie innego modelu może być ciekawym urozmaiceniem i uzupełnieniem pokoju. Warto postawić przy nim lampę i podręczny stolik, na którym położysz książki, gazetę i kubek z gorącą herbatą.