Co powiesz na kuchnię w stylu angielskim?

Kategoria: Blog

Kuchnia w stylu angielskim przywodzi na myśl urocze wiejskie wnętrza. To kwintesencja klasycznych kształtów z dodatkiem nowoczesności. Cechuje ją przede wszystkim przestronność i przejrzystość oraz jasne barwy – biel, beż, ecru, kość słoniowa czy seledyn. Rozświetlone pomieszczenie daje przytulność oraz ciepło, które spowodują, że z kuchni w angielskim stylu nie będzie się chciało wychodzić.

Jak ją stworzyć?

Decydując się na meble kuchenne w takim stylu, musisz pamiętać, że powinny tworzyć płynną, zwartą, zabudowę – ale nie jednolitą, jak w najnowszych rozwiązaniach z ostatnich lat, lecz pełną szuflad, drzwiczek, mniejszych i większych szafek oraz półek. Urozmaicić ją mogą ażurowe lub przeszklone fronty. Te ostatnie przypominać powinny ogromne kredensy z wyeksponowanymi szklankami i kieliszkami. Przy kuchni w tak jasnych kolorach warto pokusić się o dobór ciemniejszego blatu lub podłogi – oczywiście, tak jak szafki, wykonanych z drewna. Wspaniałym wykończeniem ścian będą pastelowe panele. Charakterystyczne dla tego typu zabudowy kuchennej są frezowania, eleganckie uchwyty, a także sprzęt AGD i armatura w stylu retro. Ważnym elementem w kuchni w stylu angielskim jest wyspa, więc w pomieszczeniach o większym metrażu warto wziąć pod uwagę jej zaprojektowanie. Stanowić będzie centralne miejsce, w którym przygotowuje się posiłki. Nacisk kładzie się również na kuchenkę, która powinna być dobrze wyeksponowana wraz z solidnie i klasycznie zabudowanym okapem. Wspaniałym dopełnieniem mebli kuchennych w stylu angielskim będą akcenty z motywem kwiatów lub kraty – np. zasłonki, płytki czy doniczki.

Kuchnia angielska z meblami Comfort

W salonach mebli Comfort znajdziesz modele mebli kuchennych, które idealnie realizują założenia stylu angielskiego. Wykonamy szafki na wymiar, dzięki czemu optymalnie wykorzystasz przestrzeń w swoim pomieszczeniu oraz zrealizujesz wymarzone pomysły.